3
Июль

Острів Нова Гвінея: кліматичні умови, економічна ситуація, флора

Кліматичні умови

Величезні маси води і незначні розміри суші зробили вплив на клімат в цілому. На півночі відзначається вологий екваторіальний клімат, що характеризується рясними зливами, незначними вітрами. Річний температурний режим коливатиметься в межах +30+32 °С, вночі незначно знижується.

Південна частина материка знаходиться під владою субекваторіальної кліматичної зони. В зимові місяці (січень-лютий) панують сильні вітри на острові Папуа-Нова Гвінея. Острів, а точніше південно-схід  в (травені-серпені) і центральну частину, сильно заливають тропічні дощі. Решта прибережної території (поділ) зазнає посуху до глибокої осені. У районах з високими горами і хребтами випадає невелика кількість опадів, оскільки височини виконують функцію захисного бар'єру на шляху холодних повітряних мас і дощів.

Економічна ситуація

Рельєфність хребтів перешкоджає зведенню магістралей і з'єднувальних шляхів. За цей час відсутня наземне сполучення з великими країнами держави Нова Гвінея. Острів має тільки повітряний зв'язок з тихоокеанськими регіонами. Для підтримки і розвитку економіки держава в Океанії регулярно отримує фінансову підтримку з Австралії.

Однак інфраструктура залишається на допотопному рівні. Основна причина полягає в недотриманні законопорядку з боку місцевих жителів. Злочинність і міжусобиці розгораються в сільських місцевостях. Щоб уберегти своє майно від пограбування і розорення, жителі створюють громади. Основним видом діяльності у населення є землеробство. Таким чином, зав'язуються ринкові відносини між племенами і регіонами. У гірських районах вирощують батат, чай, на низовині — овочі, банани, ямс, таро. Вирощують різні крупи, фруктові, кавові і шоколадні дерева. Також стали вирощувати  різні дерева,які раніш росли тільки в диких джунглях  та збирати з них корисні плоди.
Практикується тваринництво.Красный фрукт

Папуа-Нова Гвінея рясніє мінеральними ресурсами. Активно розвивається гірничодобувна галузь.

Флора

Територія острова Нова Гвінея покрита вічнозеленими саванами. У джунглях ростуть цінні породи рослин і реліктові дерева: сагова і кокосова пальми, динне і хлібне дерево, манго, каучуконоси, фікуси, бамбуки, панданусы, казуарини. У складі лісів зустрічаються сосни і папороті. А на болотистій місцевості ростуть мангрові насадження. По берегах річок можна побачити зарості цукрового очерету.

Фауна

Багатий і різноманітний тваринний світ. У місцевих річках водяться алігатори, небезпечні та отруйні змії, також ящери і хамелеони. Фауна представлена різноманітними комахами, екзотичними птахами і плазунами. На материку мешкають райські пташки, казуари, вінценосні голуби, великі папуги. Біля берегів повзають великі черепахи. У лісах зустрічаються сумчасті борсуки, кенгуру, кускуси. Місцеві жителі розводять звичних для нашого регіону тварин: свиней, корів, коней, кіз та інший скот.